top of page
Mountaneous Peyzaj

HAKKIMIZDA

CANSET Yazılım Enerji Çevre Danışmanlık Ticaret A.Ş. firmalara kurumsal ve çevresel sürdürülebilirlik çözümleri sunan genç, dinamik, ancak oldukça tecrübeli bir ekibe sahip bir AR-GE firmasıdır.

Şirketin kurucu ortaklarından olan ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Dr. Fehmi Görkem Üçtuğ, 1982 Ankara doğumludur. 2004 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünden birincilikle mezun olmuş, 2008 yılında Avrupa Birliği Marie Curie Bursuyla İngiltere’nin Manchester Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Analitik Bilimler Fakültesinde gerçekleştirdiği doktora çalışmalarını tamamlayarak henüz 25 yaşındayken doktor ünvanı almıştır. Askerlik görevini Jandarma Lojistik Komutanlığında Kimya Analiz Subayı ünvanıyla yerine getirdikten sonra 2010 yılının Eylül ayında Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümünde öğretim görevlisi olarak akademik kariyerine adım atmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesinde geçirdiği 6 yıllık sürede enerji ekonomisi ve sürdürülebilirlik alanında çalışmalar gerçekleştirmiş, yaşam döngüsü değerlendirmesi ve karbon ayak izi konularına bu dönemde ilgi duymaya başlamıştır. Profilo firmasının “Türkiye Enerjisini Topluyor” ve Zorlu Enerji firmasının “Enerjimiz Çocuklar İçin” başlıklı kurumsal sürdürülebilirlik projelerine danışmanlık yapan Üçtuğ, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinin 2013 ve 2014 yıllarında TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Hidrojen Enerjili Otomobil kategorisinde yarışan ve bu alanda yarışan tek vakıf üniversitesi ekibi olan Hidromobil ekibinin de akademik danışmanlığını yürütmüştür. Ayrıca 2013-2016 yılları arasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir.

2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesinden ayrılan Dr. Üçtuğ, tekrar İngiltere’ye, Manchester Üniversitesine dönmüş ve Prof.Dr. Adisa Azapagic’in liderliğindeki “Sustainable Industrial Systems” araştırma grubuna misafir akademisyen olarak katılmıştır. Manchester Üniversitesindeki bu döneminde güneş enerjisi ve biyodizel üretiminin yaşam döngüsü değerlendirmesi üzerinde çalışmalar yürüten Dr. Üçtuğ, aynı zamanda CCaLC isimli yaşam döngüsü değerlendirmesi yazılımını geliştiren ekibe de kullanıcı testleri gerçekleştirerek katkı vermiştir.

2017 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde göreve başlayan Dr. Üçtuğ, 2017 yılının Eylül ayından bu yana Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 2018 yılının Temmuz ayında Üniversitelerarası Kuruldan doçent ünvanı alan Dr. Üçtuğ, İzmir Ekonomi Üniversitesinde geçirdiği süre zarfında Tat Gıda, Kredi Kayıt Bürosu ve SOCAR firmalarına karbon ayak izi ve çevresel sürdürülebilirlik danışmanlığı yapmanın yanı sıra, başta enerji ve gıda sektörlerine yönelik olmak üzere çevresel sürdürülebilirlik üzerine 20’ye yakın bilimsel çalışma ve üniversite-sanayi işbirliği projesi gerçekleştirmiştir.

 

Dr. Üçtuğ, yıllarca yaptığı çalışmalar ve sunduğu danışmanlıklar sonucunda edindiği tecrübelerle kurumsal bir şekilde profesyonel hizmet sunma isteğiyle CANSET Yazılım Çevre Enerji Danışmanlık Hizmetleri şirketini kurmuştur. Şirketimizin sunduğu hizmetlerle ilgili daha fazla bilgi almak için, lütfen Hizmetler sayfamızı ziyaret ediniz.

bottom of page